Rodiny a ubytovanie v Kanade a USA

Rodiny a ubytovanie v Kanade a USA

Chceš vedieť ako to funguje v rodinách, ktoré sa starajú o naších hráčov? Tak potom by si mal rozhodne prečítať, tento článok. V tejto časti blogu si povieme niečo o rodinách a ubytovaní v Kanade a USA. Začneme prvým dôležitým krokom a tým je adaptácia, odísť od tvojej rodiny bude pre teba naročné, aj ked si teraz myslíš že to dáš na pána. Týmto ťa ale nechceme vystrašiť, každý to zvláda samozrejme inak ale pre mna bol prvý týžden v cudzine naročný. Prečo? Hlavne preto, lebo som bol na opačnej strane sveta bez rodiny, kamarátov a frajerky :). Jazyková barierá bola tiež problémik, ale my vravíme že, ked človek prežije prvý týžden už to bude len lepšie. Jazyk sa naučíš v priebehu 2 mesiacov a hlavne veľa času budeš trávit s tvojím tímom. Je nepísané pravidlo, že človek reaguje vždy na zmenu negatívne avšak, vždy v konečnom dôsledku zistí, že zmena ho odrazí vyššie, toľko aj z dnešnej filozofie :).

Rodiny, sú vždy súčasťou organizácie daného tímu. To znamená, že samotné rodiny majú ku hokeju dosť blízko, s tým že spolupracujú s tímami a ubytovali už pár chlapcov, neboj sa nebudeš prvý a niektoré rodiny sme naučili už aj variť halušky a kapusnicu, takže žiadny problém.
Bývať v zámorskej rodine je rozdielne ako bývať doma s rodičmi. Hlavným dôvodom je že, Kanada a USA majú uplné ine zvyky a trádície. Spomenieme si jeden príklad, v zámori slovíčko dakujem, znamená naozaj veľa. Doma to povieš automaticky, ked ti mamina navarí večeru po tréningu, avšak v zámori si to veľmi vážia. Večera je veľmi dôležitá v zámorí, je to čas ked si celá rodina zasadne spolu a rozprávajú sa aký bol den. Nečakaj polievky, to neni vôbec zvykom, takže milovníci polievok, odporúčame nakúpiť vyfonky :) .

Žiť v rodinách v zámorí, je veľká skúsennosť, okrem toho, že sa naučíš samostatnosti a zodpovednosti určite si vybuduješ aj kontakty v zahraničí a nikdy nevieš ako ich môžeš využiť. Je veľmi zaujímavé žiť napríklad v kanadskej rodine, prežiť tam Vianoce, plné snehu, je to naozaj pecka. Rodiny sa pravidelne zúčastnujú zápasov čo je milé a ked máš voľno zoberú ťa na výlet napríklad do Toronta.

My osobne sme sa od nich veľa naučil po každej stránke, momentálne naša agentúra spolupracuje s hlavnými koordinatorkami pre ubytovanie hráčov v zámorí ( vid foto ). Tieto milé tetušky si mohol spoznať, pretože v lete sme ich pozvali na Slovensko aj to je príkladom toho, že s nimi udržujeme naozaj skvelé kontakty. Toto bude asi všetko ku rodinám, vážime si, že si si to prečítal.
Ak by si mal otázku, kontaktuj nás!